Metoda testów AB

W internecie możemy zaobserwować wiele narzędzi, które rzekomo są najlepszym rozwiązaniem aktualnie istniejącego problemu. Sama osoba borykająca się z niełatwą sytuacją postawiona jest w kłopotliwej sytuacji. Z jednej strony może skorzystać z starej, sprawdzonej metody, jednak mieć ciągle za plecami myśli, iż metoda jest już nieadekwatna do dzisiejszego kształtu internetu (nowoczesne technologie przecież bardzo szybko się zmieniają). Drugą alternatywą jest wykorzystanie nowych narzędzi, jednak ze stałą obawą, że nie będą tak dobre jak są opisywane, a mało kto miał okazje je sprawdzić. Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z wynalazków pośrednich – takich jak np. testy AB (https://www.omniconvert.com/pl/testy-ab-mozliwosci).

Prostota oraz efekty

Testy AB służą przede wszystkim sprawdzeniu jak zmiany na stronie internetowej wpływają na jej skuteczność

Autor zdjęcia: ExtensivelyReviewed

Testy AB służą przede wszystkim sprawdzeniu jak zmiany na stronie internetowej wpływają na jej skuteczność. Jak widać parametry mogą być różne, jednak standardowo bada się jak dany element strony funkcjonuje i czy funkcjonuje lepiej, niż poprzednia jego wersja. Tutaj należy zatrzymać się po raz pierwszy. Metoda testów AB sprawdza poszczególne elementy strony, a nie stronę jako taką. Dla niektórych będzie to przeszkoda, bowiem dla ogólnej poprawy strony trzeba wykonać wiele testów, jednak pamiętać przy tym też trzeba, że ogólna diagnoza całej strony nie jest w stanie pokazać poszczególnych bolączek. Testy AB dają taką możliwość.

Same testy mają bardzo dużo zwolenników jak i przeciwników, przy czym nie należy się zbytnio przejmować tą różnicą zdań. W dalszym ciągu są bardzo popularne, a więc nawet jeżeli nie są metodą idealną, ciągle na tyle dobrą by mogła być masowo wykorzystywana. Dla wielu osób wykonywane są rutynowo, co pozwala osiągnąć najlepszą możliwą kondycję strony. Zdecydowanie warto korzystać z testów AB, bo konkurencji w internecie jest dużo, a każdy webmaster ma swoje cele, które chce spełnić.

Link do artykułu: adres.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *