Na czym polegają testy A/B

Przed założeniem własnej strony internetowej warto zapoznać się z podstawowymi narzędziami webowymi, które będą wykorzystywane przy jej prowadzeniu. Nie trzeba oczywiście czynić wielkich przygotowań, lecz należy pamiętać, że czasem może nie być czasu na naukę i działanie, kiedy strona będzie już funkcjonowała. Po prostu lepiej wiedzieć wszystko od początku. Zwłaszcza, jeżeli strona powiązana jest z biznesem, występuje niejako konieczność bycia przygotowanym na każdą okoliczność.

Sprawdzanie ulepszeń

Przed założeniem własnej strony internetowej warto zapoznać się z podstawowymi narzędziami webowymi, które będą wykorzystywane przy jej prowadzeniu

Autor zdjęcia: ExtensivelyReviewed

Jednym z podstawowych narzędzi webmastera są testy A/B. Pozwalają one na ocenienie kierunku zmian strony internetowej. Zmieniając dany element w strukturze strony często nie wiemy jak będzie funkcjonował. Za pomocą testów A/B można ocenić czy istotnie następuje poprawa danego elementu strony czy też nie. Analiza może być wielopoziomowa, co doprowadzić może do różnych wniosków. Generalnie z wynikiem testu A/B można zrobić różne rzeczy. Mogą one łącznie wykazać strategię, a mogą być po prostu jednorazowym testem. W połączeniu z innymi narzędziami dają jednak olbrzymią wartość, o której każdy posiadacz strony internetowej jest przekonany.

Chociaż testy A/B mają pewne wady, nie można mówić o ich bezużyteczności. Ich największą wadą jest podawanie suchych faktów. Testy nie wskazują drogi rozwoju, ani nie pokazują jeszcze lepszych alternatyw. Podnoszenie takiego argumentu jest jednak bezzasadne, bowiem to nie jest rolą testów. Test ma po prostu pokazać fakty, a nie dawać pomysły na ulepszenia. Niektórzy będą też punktowali, że testować można jedynie jeden element strony. To także niezbyt trafy argument, ponieważ przez to wyniki są znacznie bardziej precyzyjne oraz trafne i przede wszystkim łatwiejsze do interpretacji. Jak każde narzędzia, testy A/B wymagają umiejętności ich zastosowania.

Link do artykułu: adres.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *